Про рух

 «Серця без кордонів» - це добровільний рух, спрямований на надання допомоги тим, хто її потребує. Його учасники – люди з жалісливими серцями, які не можуть байдуже проходити повз біди та страждання, як своїх побратимів, так і братів менших, не можуть спокійно дивитися на загибель природи.
Вони добровільно беруть участь у благодійності, беруть піклування про сиротах, слабких, хворих, людей похилого віку. Займаються захистом та збереженням навколишнього середовища, допомагають та піклуються про тварин.
У цьому русі можуть брати участь усі люди доброї волі незалежно від національності, віросповідання та приналежності до громадських організацій.

       Історія Теософського Ордену Служіння.

 

У лютому 1908 року, у відповідь на бажання ряду членів Теософського товариства, організувати усіх небайдужих до проблем людства і природи людей, було засновано Теософський орден служіння(ТОС).

Це також було активним здійсненням першої мети Товариства: «Сформувати ядро всесвітнього братерства без відмінності раси, віросповідання, статі, касти або кольору шкіри».

 Було обрано Девіз: ’’Обєднання тих, хто любить, на службі усіх, хто страждає’’.

Визначено напрямки:  

  •   Працювати по самостійно вибраній лінії служіння для допомоги людству та захисту планети;
  •    Осягнути на практиці теософські принципи, що мають актуальне значення у сучасному світі;
  •   Проявити благодійну діяльність як благородну духовну практику і проявити турботу про інших людей.

Теософське товариство, з його акцентом на повній свободі думки для кожного члена, офіційно дотримується нейтралітет в спірних політичних та соціальних питаннях.

ТОС нині має філії в 35 країнах. У деяких з них – це окремі, офіційно зареєстровані юридичні особи, а в інших ТОС працює як автономне відділення Теософського товариства.Уся діяльність підтримується і контролюється Міжнародним секретарем ТОС, який регулярно звітує перед Президентом Теософського товариства.

Для участі у работі ТОС не обов’язково бути членом Теософського товариства.

Будь яка людина може брати участь у його работі. 

З рекомендацій міжнародного Теософського Ордену Служіння.


Різні області, в яких можуть бути застосовані теософські принципи: освіта, соціальне забезпечення і рівність, охорона здоровя, світ, проблеми тварин і довкілля
  •         Виберіть область, яка вашому колективу цікава і ви відчуваєте, що дійсно хочете допомогти в цій життєво важливій області, і готові виділити час для роботи.

  •        Якщо у Вас є дві області, в яких різні люди хочуть працювати, потрібно сформувати дві ініціативні групи.

  •        Коли Ви вибрали область діяльності, проведіть колективне обговорення проблем, які пов’язани з цією областю.

  •          Визначте одну або дві з цих проблем, в яких Ваша група могла зробити щось, щоб допомогти.

  •          Перерахуйте усі свої ідеї про способи допомогти. Тепер подивіться на свій список і підкресліть ті ідеї, які Ви можете реально привести в дію і число людей, що бажають працювати над цим проектом, час, який вони   обгрунтовано можуть віддати проекту, і розмір фінансування.

  •        Не видаляйте ідеї зі свого списку, тому що впродож довгого часу Ви можете знайти, що ідеї, які не були реальні на початку, можуть стати досяжні.

  •        Визначте потенційну співпрацю з іншими організаціями, працюючи над подібними програмами.

  •        Вирішіть, з якої ідеї Ви збираєтися почати. Що ви повинні зробити, щоб привести ідею в дію. Запишіть конкретні дії, які повинні будуть зроблені, і поруч напишіть імена. Попросіть добровольця координувати проект. Надайте учасникам звіт про те, що робиться і хто відповідальний.

  •     Включайте свій спільний проект до порядку денного кожної зустрічі, відмічайте прогрес і обговоріть ідеї, як обійти проблеми. Просувайте свій проект і план подальшого розвитку серед інших учасників ТО.

  •          Не забувайте святкувати свої успіхи!